شرکت کارگزاری ملل پویا

لغزش درآمد "خکاوه" در ایستگاه مهرماه

لغزش درآمد "خکاوه" در ایستگاه مهرماه

شرکت سایپادیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری مجموع میزان درآمدی که از فرش خودرو‌های سنگین خود به دست آورد برابر با مبلغ ۲۶۵ میلیارد تومان بود، "خکاوه" از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز درآمد‌های عملیاتی خود را بالغ‌بر یک هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان به ثبت رساند.

میزان درآمدزایی که این خودروساز تاکنون از خود بر جای گذاشته مربوط به فعالیت آن در بازار داخل کشور بوده و در بازار صادراتی حضور نداشت، محصولاتی که در این به فروش رسید شامل کامیون کشنده KX ۴۸۰ (۴*۲)، کامیونت فوتون ۸.۵ تن، کامیونت فوتون ۶ تن بدون خواب و کامیونت فوتون ۶ تن خواب‌دار بود.

میزان سرمایه سایپادیزل در ۷ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی تاکنون برابر با ۲۶۳ میلیارد تومان به اطلاع سهامداران رسید، همچنین گفتنی است که میزان درآمد ماهانه خکاوه در مهرماه نسبت به میانگین درآمدی در ۶ ماه گذشته ۲۶ درصد بالاتر بود.

میزان درآمدی که سایپادیزل در مهرماه از فروش خودرو‌های سنگین خود به ثبت رساند با کاهش ۲۵ درصدی همراه بود و لازم به ذکر است که در این دوره ماهانه روند صعودی ۴ ماهه گذشته آن نیز قطع شد، همچنین میزان درآمد تجمیعی این شرکت در پایان مهرماه سال جاری با افزایش ۱۸۹ درصدی همراه بود.

بیشترین درآمدزایی که خکاوه در مهرماه از فروش محصولات شناسایی کرد مربوط به فروش کامیون کشنده ۴۸۰ FX با مبلغ ۱۹۱ میلیارد تومان بود و این محصول در بازار داخل کشور با نرخ ۳ میلیارد و ۱۳۴ میلیون تومانی مورد معامله قرار گرفت.

محصول درآمدزای دیگر سایپادیزل در مهرماه در اختیار کامیونت فوتون ۸.۵ تن با ۴۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با ماه گذشته کاهش ۳۲ درصدی را به دنبال داشت.

شرکت سایپادیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه مقدار فروش محصولات تولیدی را خود را برابر با ۱۳۰ دستگاه ارائه کرد که نسبت به ماه گذشته شاهد ۴۳ درصد کاهش فروش بود و این ریزش پس از افزایش فروش ۲۶۹ درصدی در شهریورماه بود، "خکاوه" از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز مجموع فروش محصولات خود را ۸۴۲ دستگاه به ثبت رساند.

پرفروش‌ترین محصول سایپادیزل در مهرماه به کامیون کشنده ۴۸۰ FX با ۶۱ دستگاه تعلق گرفت، همان‌طور که گفته شد نرخ فروش این محصول در هفتمین ماه از سال مالی برابر با ۳ میلیارد و ۱۳۴ میلیون تومان به ثبت رسید و همچنین گفتنی است که در نرخ این محصول دچار تغییر عمده‌ای نشد.

چهارشنبه 2 آذر 1401 بررسی اجمالی