شرکت کارگزاری ملل پویا

متانول صادراتی پرفروش‌ترین محصول "شفن"

متانول صادراتی پرفروش‌ترین محصول "شفن"

شرکت پتروشیمی فن آوران با سرمایه ثبت شده ۳ هزار و ۹۵ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۱۸ هزار و ۹۱۰ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری نشان داد که به ثبات درآمدی رسیده است.

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی فن آوران در پنجمین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود، این شرکت پتروشیمی از فروش محصولات خود، به درآمد ۷۳۱ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. این شرکت در مقایسه با ماه گذشته با افزایش ۶ درصدی و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با کاهش همراه بود، همچنین این پتروشیمی میزان درآمد تجمیعی که در این دوره ۵ ماهه از خود بر جای گذاشت با رشد یک‌درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو بود.

بیشترین درآمدزایی که شرکت پتروشیمی فن آوران از فروش محصولات خود در این دوره ماهانه شناسایی کرد مربوط به «متانول صادراتی» با ۴۴۹ میلیارد تومان بود؛ درآمدی که "شفن" از فروش این محصول در مردادماه به دست آورد برابر با ۶۲ درصد از درآمد ماهانه بود. پس از «متانول صادراتی»، پرفروش‌ترین محصول این شرکت «متانول داخلی» بود که ۱۴۴ میلیارد تومان کسب درآمد داشته است. همچنین شرکت پتروشیمی فن آوران در ماه جاری از «اسید استیک داخلی و منو اکسید کربن» هم کسب درآمد کرد که به ترتیب نیز ۱۶ و ۲ درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داده‌اند.

چهارشنبه 22 شهریور 1402 بازار و محصولات پتروشیمی