شرکت کارگزاری ملل پویا

پلی‌اتیلن سبک درآمدزاترین محصول "شکبیر"

پلی‌اتیلن سبک درآمدزاترین محصول "شکبیر"

شرکت پتروشیمی امیرکبیر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آبان ماه سال جاری درآمد‌های شناسایی‌شده خود طی این دوره یک‌ماهه را بالغ‌بر ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان به ثبت رساند که این درآمد به‌دست‌آمده از فروش محصولات در ۲ بخش «فروش داخلی» و «فروش صادراتی» بود.

درآمد‌های حاصل‌شده این پتروشیمی از ابتدای سال مالی تا پایان آبان ماه نیز نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان بود و همچنین میزان سرمایه اعلام‌شده پتروشیمی امیرکبیر برابر با ۳۶۰ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه‌‎ای که شرکت "شکبیر" در آبان ماه سال ۱۴۰۱ از خود بر جای گذاشت با میزان درآمد عملیاتی که در مهرماه شناسایی کرد رشد ۳۶ درصدی را در کارنامه مالی به ثبت رساند، همچنین میزان درآمدی که این پتروشیمی توانست از ابتدای سال مالی تاکنون اعلام کند افزایش ۲۲ درصدی را شاهد بود.

شرکت پتروشیمی امیرکبیر بیشترین درآمدی که از فروش محصولات تولیدی خود در آبان ماه اعلام کرد مربوط به بازار داخل کشور با یک هزار و ۶۴۷ میلیارد تومان بود که طی این دوره یک‌ماهه دربرگیرنده‌ی ۶۱ درصد از درآمد ماهانه بود.

بیشترین درآمدی که "شکبیر" در آبان ماه از فروش محصولات شناسایی کرد مربوط به محصول «پلی‌اتیلن سبک» در بازار خارجی بود که ۷۹۶ میلیارد تومان درآمدزایی برای شرکت داشت، نرخ فروش این محصول تقریباً ۳۱ میلیون تومان در ازای هر تن مورد معامله قرار گرفت که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد کاهش پیدا کرد.

میزان درآمدی که پتروشیمی امیرکبیر از فروش محصولات در بازار صادراتی به دست آورد مبلغی بالغ‌بر یک هزار و ۶۳ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته با رشد ۴۵ درصدی (۳۲۹ میلیارد تومان) همراه بود.

مقدار فروش محصول پتروشیمی امیرکبیر در آبان ماه سال ۱۴۰۱ برابر با ۱۰۵ هزار و ۷۱۱ تن بود که این مقدار فروش در ۲ بازار داخلی و صادراتی شکل گرفت، مقدار فروش ماهانه پتروشیمی امیرکبیر در آبان ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته ۱۹ درصد افزایش یافت.

عمده‌ترین مقدار فروش این شرکت پتروشیمی در بازار داخلی با ۷۱ هزار و ۶۴۵ تن بود که ۶۸ درصد از فروش محصولات را در اختیار داشت، در بازار صادراتی میز مجموع مقدار فروش این پتروشیمی برابر با ۳۴ هزار و ۶۶ تن است.

مقدار تولید ماهانه پتروشیمی امیرکبیر در آبان ماه سال جاری مقدار تولید خود را بالغ‌بر ۱۴۳ هزارتن اعلام کرد که در مقایسه با ماه گذشته شاهد رشد ۳ درصدی بود، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز موفق به تولید یک میلیون و ۱۰۶ هزارتن از محصولات شد.