شرکت کارگزاری ملل پویا

سقوط درآمدی پتروشیمی فن‌آوران از قله

سقوط درآمدی پتروشیمی فن‌آوران از قله

پتروشیمی فن‌آوران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال ۱۴۰۱ مجموع درآمد‌های عملیاتی طی دوره یک‌ماهه را بالغ‌بر ۳۵۰ میلیارد تومان شناسایی کرد و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه سال جاری نیز میزان درآمد‌های تجمیعی خود را ۴ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان به ثبت رساند.

"شفن" میزان درآمدی که طی مهرماه سال جاری اعلام کرد از فروش محصولات در بازار‌های داخل و خارج از کشور بود که بیشترین درآمد را از فروش محصولات در بازار داخلی با ۲۲۰ میلیارد تومان کسب کرد، این میزان درآمد دربرگیرنده ۶۳ درصد از درآمد ماهانه بود، این عملکرد برخلاف ماه گذشته بود که بازار صادراتی پرچمدار درآمدزایی در شهریورماه بود.

میزان درآمد ماهانه که شفن در مهرماه از خود بر جای گذاشت پایین‌ترین حد درامدزایی در ۷ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی بود، این میزان درآمد در مهرماه سال جاری نسبت به ماه گذشته ۵۲ درصد کاهش را به همراه داشت و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۵۳ درصد اُفت را تجربه کرد، از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز میزان درآمد‌های این پتروشیمی تغییر عمده‌ای را تجربه نکرد.

پتروشیمی فن آوران میزان درآمدزایی که از فروش محصولات در بازار صادراتی از خود بر جای گذاشت برابر با ۱۳۰ میلیارد تومان بود، این میزان کسب درآمد در مهرماه نسبت به شهریورماه با ریزش ۷۲ درصدی (معادل ۳۲۸ میلیارد تومان) مواجه بود.

بیشتر میزان درآمدی که "شفن" طی این دوره یک‌ماهه به دست آورد در اختیار «متانول صادراتی» با ۱۲۹ میلیارد تومان بود و «متانول (داخلی)» نیز با ۱۰۵ میلیارد تومان در جایگاه بعدی قرار گرفت، در مهرماه عنوان بیشترین نرخ فروش نیز به «اسید استیک (صادراتی)» با ۲۴ میلیون تومان در ازای هر تن تعلق گرفت.

پتروشیمی فن‌آوران در مهرماه مقدار فروش محصولات خود را بالغ‌بر ۴۴ هزار تن اطلاع‌رسانی کرد و همچنین این پتروشیمی از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز مقدار فروش محصولات خود را برابر با ۶۱۲ هزارتن شناسایی کرد، مقدار فروش ماهانه "شفن" در مهرماه ۵۰ درصد نسبت به شهریورماه کاهش پیدا کرد.

بیشترین مقدار فروش محصول در اختیار «متانول (صادراتی)» با ۱۸ هزارتن بود این محصول در مهرماه با نرخ ۷ میلیون ۲۳۴ هزار تومان در ازای مورد معامله قرار گرفت، نرخ فروش این محصول نسبت به ماه گذشته ۱۳ درصد کاهش یافت.

میزان درآمدی که پتروشیمی فن‌آوران در این دوره ماهانه از فروش محصولات کسب کرد نزدیک به ۵۴ درصد پایین‌تر از میانگین درآمدی در ۶ ماه گذشته بود، از ابتدای سال مالی تاکنون میزان درآمدی که به دست آمد ۵۲ درصد از درآمد سال مالی گذشته را پوشش داد.

چهارشنبه 25 آبان 1401 بازار و محصولات پتروشیمی