شرکت کارگزاری ملل پویا

فاصله‌گیری فروش ماهانه "فلوله" از اوج

فاصله‌گیری فروش ماهانه "فلوله" از اوج

شرکت لوله و ماشین سازی ایران در گزارش فعالیت شهریورماه ۱۴۰۱ مجموع درآمد‌های عملیاتی خود را که حاصل از فروش محصولات بود، برابر با مبلغ ۱۳۲ میلیارد تومان به ثبت رساند، "فلوله" درآمد تجمیعی که از ابتدای سال مالی تا پایان شهریورماه حاصل کرد بالغ‌بر ۶۹۸ میلیارد تومان بود.

"فلوله" درآمد ماهانه که در ششمین ماه از سال جاری کسب کرد مربوط به فروش محصولات در بازار داخل و خارج از کشور بود، محصولاتی که این شرکت در این دوره ماهانه به فروش رساند شامل «لوله‌های نشکن، دیگ شوفاژ، محصولات چدنی» می‌شود.

"فلوله" درآمد عملیاتی که در شهریورماه سال ۱۴۰۱ از فروش محصولات به ثبت رساند نسبت به ماه گذشته ۷ درصد (معادل ۱۰ میلیارد تومان) کاهش درآمد داشت، میزان درآمد این شرکت نسبت به میانگین ماهانه در ۵ ماه گذشته ۱۷ درصد بالاتر بود.

لوله و ماشین سازی ایران در این دوره ۶ ماه که از آن سپری‌شده، سرمایه خود را ۶۷۰ میلیارد تومان به ثبت رساند، درآمد تجمیعی این پتروشیمی طی ۶ ماه گذشته افزایش ۲۴۸ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته تجربه کرد.

بیشترین درآمدی که "فلوله" در شهریورماه از فروش محصولات به دست آورد مربوط به محصول «لوله‌های نشکن» بود که حدوداً ۱۰۵ میلیارد تومان درآمدزایی را برای شرکت به همراه داشت، هر تن «لوله نشکن» در شهریورماه برابر با ۳۳ میلیون تومان در ازای هر تن مورد معامله قرار گرفت.

نرخ فروش محصول لوله نشکن در شهریورماه نسبت به ماه گذشته نزدیک به ۳ درصد افزایش پیدا کرد، این محصول در بازار صادراتی نیز عنوان درآمدزاترین محصول را با ۱۱ میلیارد تومان به خود اختصاص داد، نرخ فروش این محصول در بازار خارج از کشور ۲۹ میلیون تومان به ثبت رسید.

لوله و ماشین سازی ایران در شهریورماه ۴ هزار و ۱۷ هزارتن از محصولات خود را به فروش رساند که در مقایسه با مردادماه کاهش ۸ درصدی فروش را شاهد بوده و این مقدار اُفت فروش بالغ‌بر ۳۳۹ تن بود.

لوله و ماشین سازی ایران در پایان نیمه نخست سال جاری نیز مقدار فروش خود را ۲۲ هزار و ۴۳۲ تن به ثبت رسید، پرفروش‌ترین محصول فلوله طی این دوره ماهانه مربوط به «لوله‌های نشکن» با ۳ هزار ۸۴۲ تن بود که ۹۶ درصد از مقدار فروش ماهانه متعلق به این محصول بود.

چهارشنبه 27 مهر 1401 بررسی اجمالی