شرکت کارگزاری ملل پویا

روند نزولی "شکبیر" برای دومین ماه متوالی

روند نزولی "شکبیر" برای دومین ماه متوالی

شرکت پتروشیمی امیرکبیر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری درآمد‌های شناسایی‌شده خود طی این دوره یک‌ماهه را بالغ‌بر ۲ هزار و ۴۷۴ میلیارد تومان به ثبت رساند که این درآمد به‌دست‌آمده از فروش محصولات در ۲ بخش «فروش داخلی» و «فروش صادراتی» بود.

درآمد‌های حاصل‌شده این پتروشیمی از ابتدای سال مالی تا پایان مردادماه نیز نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد تومان بود و همچنین میزان سرمایه اعلام‌شده پتروشیمی امیرکبیر برابر با ۳۶۰ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه‌‎ای که شرکت "شکبیر" در مردادماه سال ۱۴۰۱ از خود بر جای گذاشت با میزان درآمد عملیاتی که در تیرماه شناسایی کرد کاهش ۱۰ درصدی را در کارنامه مالی به ثبت رساند، همچنین میزان درآمدی که این پتروشیمی توانست از ابتدای سال مالی تاکنون اعلام کند افزایش ۳۶ درصدی را شاهد بود.

شرکت پتروشیمی امیرکبیر بیشترین درآمدی که از فروش محصولات تولیدی خود در مردادماه اعلام کرد مربوط به بازار خارج از کشور با یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان بود که طی این دوره یک‌ماهه دربرگیرنده‌ی ۵۲ درصد از درآمد ماهانه بود.

بیشترین درآمدی که در مردادماه از فروش محصولات شناسایی شد مربوط به محصول «پلی‌اتیلن سبک» در بازار خارجی بود که حدوداً یک هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان درآمدزایی برای شرکت داشت، نرخ فروش این محصول تقریباً ۳۷ میلیون تومان در ازای هر تن مورد معامله قرار گرفت که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش پیدا کرد.

میزان درآمدی که پتروشیمی امیرکبیر از فروش محصولات در بازار صادراتی به دست آورد مبلغی بالغ‌بر یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته با کاهش ۱۶ درصدی (۲۴۳ میلیارد تومان) همراه بود.

مقدار فروش محصول پتروشیمی امیرکبیر در مردادماه سال ۱۴۰۱ برابر با ۸۴ هزار و ۶۳۸ تن بود که این مقدار فروش در ۲ بازار داخلی و صادراتی شکل گرفت، مقدار فروش ماهانه پتروشیمی امیرکبیر در مردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته ۸ درصد کاهش یافت

عمده‌ترین مقدار فروش این شرکت پتروشیمی در بازار داخلی با ۴۹ هزار و ۸۹۹ تن بود که ۵۹ درصد از فروش محصولات را در اختیار داشت، در بازار صادراتی میز مجموع مقدار فروش این پتروشیمی برابر با ۴۱ هزار و ۹۷۶ تن است.

سه شنبه 22 شهریور 1401 بازار و محصولات پتروشیمی