شرکت کارگزاری ملل پویا

رکوردی جدید از درآمد ماهانه "خاور"

رکوردی جدید از درآمد ماهانه "خاور"

شرکت ایران‌خودرو دیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه سال جاری از فروش محصولات تولیدی خود به درآمد عملیاتی ۱,۹۰۳ میلیارد تومانی دست‌یافت، مجموع درآمد تجمیعی این خودروساز از فروش محصولات طی ۴ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان اعلام شد.

"خاور" سرمایه اعلام‌شده خود را طی این گزارش ماهانه ۳،۶۳۶ میلیارد تومان اعلام به ثبت رساند، این شرکت درآمدی که طی این دوره شناسایی کرد از فروش محصولات در بازار داخلی بود و همچنین این درآمد ماهانه‌ای که در تیرماه به ثبت رسید ۱۰۴ درصد بالاتر از میانگین درآمد طی ۳ ماه گذشته بود.

درآمد ماهانه‌ای که "خاور" در تیرماه از فروش خودرو‌ها به دست آورد در مقایسه با تیرماه سال گذشته توانست در حدود ۲۸۱ درصد (معادل یک هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان) افزایش پیدا کرد، درآمد تجمیعی که "خاور" طی این دوره ۴ ماهه به دست آورد در مقایسه با ۴ ماه ابتدایی در سال مالی گذشته شاهد رشد ۱۴۸ درصدی درآمد‌های عملیاتی خود بود.

شرکت ایران‌خودرو دیزل از ابتدای سال مالی روند رو به رشدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته از خود بر جای گذاشت، به‌گونه‌ای که در تیرماه ۱۴۰۱ توانست رکورد درآمدزایی خود را جابه‌جا کند و با این عملکرد ماهانه حتی امکان آن وجود دارد تا رکورد درآمدزایی خود را در سال مالی گذشته جابه‌جا کند.

با نگاهی به بخش درآمدی از سبد محصولات تولیدی می‌توان دریافت بیشترین درآمدی که این شرکت دیزلی از خود بر جای گذاشته مربوط به «کامیون سنگین» بود که توانست در حدود یک هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان درآمد را برای شرکت به ثبت برساند.

همچنین دیگر محصول درآمدزای "خاور" متعلق به «ون و پیکاپ» است که درواقع توانست با درآمدزایی حدود ۱۹۲ میلیارد تومانی در جایگاه دوم قرار بگیرد. از طرفی نرخ فروش این محصول ۹۵۰ میلیون تومان بود.

محصول «کامیون سنگین» که در تیرماه عنوان درآمدزاترین محصول خاور را به خود اختصاص داده بود دربرگیرنده‌ی ۸۹ درصد از درآمد ماهانه این شرکت دیزلی بود، نرخ فروش این محصول در تیرماه یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان اعلام شد.

دوشنبه 10 مرداد 1401 بررسی اجمالی