شرکت کارگزاری ملل پویا

کاهش قیمت جهانی پلیمر

کاهش قیمت جهانی پلیمر

توماس گانگل مدیرعامل بورئالیس گفت: روند تقاضا برای پلی‌الفین‌های کلیدی مانند پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن کند شده و قیمت‌ها در حال کاهش است.

آغاز تنش‌ها بین اوکراین و روسیه از فوریه سال جاری میلادی با افزایش همراه بوده است و تورم در منطقه مالی یورو در ماه مه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۸.۱ درصد رسید که بالاترین سطح آن از زمان تشکیل اتحادیه ارزی با ۱۹ کشور عضو به شمار می‌آید.

تورم بالاتر و انتظار‌های برای افزایش نرخ بهره سبب شده است مصرف‌کنندگان درباره خرید‌های بزرگ محتاط باشند و این شرایط می‌تواند سبب کند شدن رشد تقاضا شود.

گانگل گفت: شاهد آن هستیم که تقاضا در همان سطح پیشین ادامه نمی‌یابد و روندی کاهشی در پیش خواهد گرفت، اما اینکه چه مقدار خواهد بود به بخش‌های مختلف کسب و کار بستگی دارد، با این حال، ما اکنون از دورانی با تقاضا و حاشیه سودی بالا برای تولیدکنندگان پلی‌الفین عبور کرده‌ایم.

وی افزود: ما مطلع بودیم که نباید به این شرایط عادت کنیم، اکنون عرضه به اندازه کافی تقاضا را برآورده می‌کند، بنابراین قیمت‌ها در حال تضعیف هستند.

مدیرعامل بورئالیس گفت: افزون بر این، مسائل لجستیکی هم باید عادی شود، از این رو ما در نیمه دوم سال جاری میلادی شاهد تصویر اندکی متفاوت برای بازار‌های محصولات پلی‌الفینی خواهیم بود.

سه شنبه 7 تیر 1401 اخبار