شرکت کارگزاری ملل پویا

نرخ هر سهم "خمهر" نیازمند سپر شد!

نرخ هر سهم "خمهر" نیازمند سپر شد!

شرکت مهرکام پارس با ارزش بازار ۱,۰۳۷ همت در بازار دوم بورس دیگر سهم مشمول تعلیق نماد بوده و در شرایطی تحت معامله قرار می‌گیرد که نرخ هر سهم آن با قیمت اسمی سهم فاصله فراوانی ندارد و هر نرخ سهم نهایتا ۱۵۶ تومان است.

این شرکت تزئینی زیرمجموعه ایران خودرو با آنکه تمام محصولات تولیدی آن، وارداتی نبوده و تماما در داخل کشور تولید می‌شود، بعضا با نوسان خرید و فروش به شرکت‌های مادر مواجه است باید دید که آیا غیر از تامین لوازم برای اندک خودرو‌هایی که در لیست خروجی ایران خودرو قرار گرفته است، این شرکت چگونه می‌خواهد که خود را بروز نگهدارد.

با نگاهی به مجموع درآمدزایی "خمهر" در بهمن‌ماه می‌توان درآمدی بالغ بر ۲،۰۷۵ میلیارد ریال را شناسایی کرد و درآمدهای تجمیعی ۱۱ماه سال جاری نیز به ۲۲،۲۱۲ میلیارد ریال رسیده است.

درآمد ماهانه "خمهر" در بهمن‌ماه با کاهش ۴درصدی نسبت به ماه گذشته مواجه بوده اما؛ درآمدزایی این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته توانسته افزایش ۶۴ درصدی را به ثبت برساند.

از طرفی درآمد تجمیعی "خمهر" طی ۱۱ ماه گذشته با افزایش ۹۳ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است.

در بهمن ماه سال جاری درآمدزاترین محصول این شرکت «انواع داشبورد خودرو» با ۷۷۶ میلیارد ریال بود که نرخ فروش این محصول نسبت به ماه گذشته ۳۶ درصدی را تجربه کرد و در بهمن ماه نرخ فروش این محصول به ازای هر مجموعه حدود ۷ میلیون تومان معامله شد، پس از آن «انواع سپر خودرو» با ۶۰۶ میلیارد ریال بیشترین درآمد را کسب کرد که نرخ فروش این محصول یک میلیون و ۸۷۱ هزار تومان به ثبت رسید.

طبق این گزارش مقدار فروش بهمن ماه سال جاری "خمهر" در بازار داخلی به ۵۳،۲۷۷ مجموعه رسید که نسبت به ماه پیش ۱۲ درصد کاهش داشته است. همچنین این شرکت در طی ۱۱ ماه گذشته فروش ۶۵۳،۹۱۴ مجموعه را تجربه کرد.

«انواع سپر خودرو» با فروش ۳۲،۴۲۶ مجموعه در بهمن ماه سال جاری، توانست پر فروش‌ترین محصول را به نام خود ثبت کند و همچنین «انواع داشبورد خودرو» با فروش ۱۱،۰۶۰ مجموعه، «انواع صندلی» با ۹،۴۳۰ و «انواع رودری» با ۳۶۱ در رده‌های بعدی پرفروش‌ترین‌های محصولات این شرکت قرار گرفتند.

سه شنبه 24 اسفند 1400 اخبار