شرکت کارگزاری ملل پویا

«شمش روی» درآمدزاترین "فسرب"

«شمش روی» درآمدزاترین "فسرب"

شرکت "فسرب" در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن ماه سال جاری، مجموع درآمدی که از فروش محصولات طی این دوره شناسایی کرده برابر با ۲۱۸ میلیارد ریال بود.

همچنین این شرکت در مدت زمان ۱۱ ماه سپری شده از ابتدای سال مالی درآمدی بالغ بر ۵،۵۹۸ میلیارد ریال را اعلام کرد.

درآمد ماهانه‌ای که "فسرب" توانست از فروش محصولات در بهمن‌ماه از خود بر جای بگذارد عمدتا در بازار داخل به فروش رسیده و نمی‌توان آمار محسوسی را در بخش صادراتی نظاره کرد.

بر پایه این گزارش، میزان درآمدی که "فسرب" در بهمن ماه ۱۴۰۰ از فروش داخلی بدست آورده روند نزولی را طی کرده و سهامداران شاهد کاهش ۵۹ درصدی درآمدها در مقایسه با ماه گذشته بودند اما؛ در مقایسه دیگر در بازه زمانی یک‌ساله، می‌توان آمار فسرب را ۴۸درصد صعودی دید ضمن آنکه درآمد تجمیعی این شرکت از ابتدای سال مالی تاکنون نیز ۵۲درصد افزایش سالانه را به همراه داشته است.

نگاهی به بخش درآمدی از سبد محصولات تولیدی "فسرب" می‌توان رتبه نخست را به فروش محصول «شمش سرب» با ۹۲ میلیارد ریال اعطا کرد البته نرخ فروش این کالا با کاهش ۲ درصدی همراه شده و مجموعا به ۶۲ میلیون و ۴۸۵ هزارتومان در ازای هر تن رسید و رتبه بعدی درآمدزاترین محصول شرکت نیز به «شمش روی» با ۸۷ میلیارد ریال درآمد اختصاص یافت.

«شمش روی» توانست در بهمن‌ماه بیشترین نرخ فروش "فسرب" را ازآن خود کند و با نرخ فروش ۸۷ میلیون و ۴۴۵ هزارتومان در ازای هر تن بتواند نسبت به ماه گذشته،افزایش ۱۴درصد را در صورت‌های مالی به نمایش بگذارد.

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، اگر میزان تولید این شرکت ملی سرب و روی ایران در بهمن‌ماه را روی باسکول بیاوریم، میزان تولید شرکت حاکی از آن است که ۱۰۰ تن «شمش روی»، ۱۴۸ تن «شمش سرب» و ۳۴۱ کیلوگرم «شمش نقره خدماتی» در بازار داخل به فروش رسیده که نسبت به ماه گذشته، متاسفانه باید کاهش ۱۹درصد فروش ماهانه را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، می‌توان به میزان فروش تجمیعی شرکت از ابتدای سال مالی تاکنون اشاره داشت که آماری برابر با ۱۰،۷۴۲ تن اعلام شده که این آمار نیز به نسبت سال گذشته، رشد فروش ۲۲ درصدی را از خود برجای گذاشته است.

بیشترین میزان فروش ماهانه "فسرب" مربوط به «شمش سرب» با ۱۴۸ تن بود که دربرگیرنده‌ی ۲۲ درصد از فروش این ماه شد، همچنین از ابتدای سال مالی تاکنون نیز ۴،۹۲۳ تن از محصول «شمش سرب» در بازار داخل کشور به فروش رسید.

یکشنبه 22 اسفند 1400 اخبار محصولات فلزی