شرکت کارگزاری ملل پویا

تمام سبد کالایی پالایش نفت تهران، سود دادند

تمام سبد کالایی پالایش نفت تهران، سود دادند

پالایش نفت تهران در سومین هفته بهمن‌ماه عزم خود را برای جبران روند منفی ۳۱ درصدی درآمدزایی به کار گرفت تا اینبار در هفته منتهی به ۲۲ بهمن‌ماه رشد ۷۰ درصدی سبد کالایی را از خود برجای بگذارد.

مشتریان این پالایشی با استقبال ۴۶ هزار و ۶۳۰ تنی برای خرید این محصول از سبد کالایی شتران پیش قدم شدند و تقریبا تمام عرضه ۲۶ هزارتنی سبدکالایی این شرکت فروخته شد.

وکیوم باتوم پالایش نفت تهران با قیمت ۱۱۱,۷۰۱ هزار ریال در ازای هر تن به فروش رسید که در مقایسه با آخرین معامله در هفته گذشته ۶ درصد رشد نرخ را تجربه کرد؛ لازم به ذکر است که این پتروشیمی از این کالا درآمدزایی برابر با ۷۸ میلیارد و ۱۹۱ میلیون تومان را بدست آورده که نسبت به هفته گذشته حدود ۱۵ میلیارد تومان، درآمد‌ها بیشتر شد.

پالایش نفت تهران در هفته گذشته از تمام سبدکالایی خود درآمد کسب کرد و از این حیث، می‌توان گفت که روند هفته‌های گذشته خود را فراموش کرده است.

در ادامه این مطلب باید اشاره داشت که این شرکت پالایشی، لوب‌کات سنگین را روانه رینگ معاملات بورس کالا کرد که عرضه ۱۰ هزارتنی این کالا به فروش رسید تا درآمد شتران از این بخش در بورس کالا به ۱۳۵ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان برسد؛ لازم به ذکر است که این بخش از فروش پالایش تهران به نسبت هفته گذشته نیز با رشد ۷ درصدی همراه بوده است.

برپایه این گزارش، گوگرد گرانوله نیز دیگر کالای این شرکت بود که یک هزار و ۵۰۰ تن عرضه را در بازار داشت اما؛ معامله ۴۳۰ تنی برای این معامله به ثبت رسید تا ۲ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان درآمد برای شرکت کسب شد.

در پایان بررسی سبد کالایی این شرکت باید به لوب‌کات سبک و عرضه ۸ هزارتنی آن نیز اشاره داشت که ۱۱۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان درآمد حاصل از تمام فروش این کالا برای این شرکت پالایشی بود.

مجموع درآمدزایی این هفته پالایش نفت تهران به ۳۲۷ میلیارد و ۸۷۶ میلیون تومان رسید.