شرکت کارگزاری ملل پویا

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت اتکاء کنند

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت اتکاء کنند

علی نقوی، با اشاره به رشد شاخص های بازار سرمایه و افزایش تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در این بازار گفت: برخی افراد از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و از طریق فضای مجازی تحلیل‌های غیر واقعی در خصوص شرکت‌ها ارائه می کنند.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران ضمن بیان مطلب بالا تصریح کرد: انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران از طریق سایت کدال و سایت شرکت اطلاعات واقعی را دریافت و از مشاوران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای خرید سهام بهره‌مند شوند.

علی نقوی با اشاره به تغییر قریب‌الوقوع مقررات بازار پایه از سرمایه‌گذاران در این بازار از جمله سهام بورس انرژی ایران خواست تا با مطالعه دقیق این تغییرات، نسبت به انتخاب سهم اقدام کنند چرا که ممکن است برخی با توجه کاهش مزایای نوسان‌گیری در سهام شرکت های بازار پایه برخی از فعالان این بازار اقدام به فروش سهام خود به افراد کم تجربه و کم اطلاع کنند.

وی با اشاره به افزایش فعالیت برخی کانال ها و گروه‌ها در فضای مجازی و ارائه اطلاعات غیرقابل اتکا در خصوص سهام بورس انرژی ایران از هماهنگی با فرابورس ایران برای رسیدگی جدی‌تر و سریع‌تر به کسانی که در فضای مجازی اطلاعات گمراه کننده منتشر می‌کنند خبر داد و افزود: همکاران واحد نظارت فرابورس ایران با رصد مستمر سهام شرکت گزارش های نظارتی درباره برخی افراد و گروه ها تهیه کرده اند و در جایی که ظن دستکاری قیمت می رود در حال برخورد طبق مقررات هستند.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در شفاف سازی های متعدد خود طی دو سال گذشته  بر وجود محدودیت در سقف کارمزدهای دریافتی بورس‌ها تاکید کرده است از سهامداران خواست از مبنا قرار دادن تحلیل‌هایی که بدون در نظر گرفتن سقف کارمزدها، درآمدهای غیر واقعی برای بورس انرژی محاسبه می کنند خودداری کنند چرا که این تحلیل ها موجب گمراهی سهامداران می شود.

وی افزود: با توجه به محددیت در سقف کارمزدها درآمدهای شرکت به میزان درصد افزایش عرضه فرآورده‌های نفتی و برق در بازارهای مختلف این بورس افزایش پیدا نخواهد کرد و این در تحلیل سهامداران باید مدنظر واقع شود.

نقوی در پایان هشدار داد: مسئولیت سرمایه‌گذارانی که بدون توجه به اطلاعات رسمی تصمیم‌گیری می‌کنند بر عهده خودشان است.

شنبه 2 شهریور 1398 بورس انرژی